Būs finansējums kopienu iniciatīvu īstenošanai Latgalē

Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā uzsāk īstenot projektu “Darbīgās kopienas Latgalē 2020-2021”. Projekta ietvaros tiks nodrošinātas mācības esošajiem un topošajiem kopienu līderiem, kā arī piešķirts finansējums kopienu iniciatīvu īstenošanai.

Jau šī gada vasarā tiks izsludināts projektu konkurss, sniedzot finansiālu atbalstu kopienu iniciatīvu īstenošanai līdz 3 tūkstošiem eiro vienam projektam ar mērķi nodrošināt dažādu grupu iesaisti projekta īstenošanā, veicinot sadarbību, mazinot stereotipus un stiprinot vietējo kopienu attīstību, kopīgi radot risinājumus problēmsituācijām. Kā atzīst biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centra” koordinators Oskars Zuģickis: “Man prieks, ka ar British Council atbalstu, DNVOAC ir radījis jaunu finanšu instrumentu Latgales aktīvajiem iedzīvotājiem, to iniciatīvām. Ir būtiski, lai ikkatrs iedzīvotājs apzinās savas iespējas Latvijas pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā, tādēļ aicinu reģiona iedzīvotājus piedalīties mācībās un iegūt gan jaunas prasmes un iemaņas, gan saņemt finansējumu vietējo kopienu stiprināšanai.”

Apmācības mazākumtautību NVO Daugavpilī

Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs (DNVOAC) aicina Latgales mazākumtautību NVO uz apmācībām, par to organizāciju attīstību un finanšu piesaistes iespējām 2020.gadā. Pasākums notiks, piektdien, 26.06.2020. Daugavpils Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14, Daugavpils), pl.: 16:00.

12.maijā apmācības tiešsaistē "Radošās domāšanas metodes praktiskiem risinājumiem"

Biedrība "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs" aicina arī Latgales reģioa mazākumtautību NVO pārstāvjus pieteikties Latvijas pilsoniskās Alianses tiešsaistes apmācībās "Radošās domāšanas metodes praktiskiem risinājumiem", kas notiks kopā ar Vitu Brakovsku no biedrības "Zināšanu un inovācijas sabiedrība" ZINIS. Jums būs iespēja uzzināt:

О традициях празднования Рождества народов Латгалии за три виртуальных культурных вечера

Декабрь - пора ожидания праздников и чудес, что важно для каждой семьи. Рождество - семейный праздник, и каждый народ богат самобытными и неповторимыми традициями. Общество «Резекненский городской театр «Йорик»», Дом культуры национальных обществ, культурные общества Латгальского региона и художественные коллективы приглашают поделиться своим опытом празднования традиций и организовать виртуальные культурные вечера.
С 19 по 23 декабря вечера будут проходить в нетрадиционной форме - на платформе ZOOM. Во время вечеров мы, не выходя из уюта домашней атмосферы познакомим с традиционными рождественскими блюдами разных народов, обсудим духовные ценности Рождества, значение праздничного оформления дома и стола, споём традиционные Рождественские гимны, песни, колядки. Сейчас, когда многие люди проводят время дома, мы предлагаем насладиться уникальными традициями других народов во время виртуальных вечеров.

Svētku koncerts “Veltījums Latvijai”

2019. gada 14. novembrī plkst. 18.00 Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notiks svētku koncerts “Veltījums Latvijai”, veltīts Latvijas Republikas Neatkarības dienai.

ANSAMBLIS “RUSIČI” SKANĪGI NOSVINĒJA 30 GADU JUBILEJU

31. oktobra vakarā Kultūras pils mazajā zālē norisinājās Krievu kultūras centra folkloras ansambļa “Rusiči” 30 gadu jubilejas koncerts. Kopš 1989.gada šis spilgtais un savdabīgais kolektīvs aktīvi piedalās ne vien visos lielākajos pilsētas, bet arī valsts un starptautiskā mēroga pasākumos un festivālos, no visas sirds dāvājot skatītājiem ne vien krievu tautas, garīgās un paražu muzikālo kompozīciju un častušku skanējumu, bet arī dziesmas latviešu valodā.

4. oktobrī aicinām uz festivālu “Baltkrievu gadatirgus”

2019.gada 4.oktobrī Daugavpilī notiks IX Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”, kurā piedalīsies baltkrievu radošie kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Tradicionālo rudens festivālu organizē Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs (BKC), kurš šogad nosvinēja savu 20. gadadienu.

Tradicionāli Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” notiek rudenī, kad ir novākta raža un tiek rīkoti gadatirgi.

Viļakas novadā darbu turpinās romu mediators

Projekta „Latvijas romu platforma IV” ietvaros no 2019.gada 3.septembra līdz 4.septembrim notika apmācības par romu mediatoru komunikācijas un darbības prasmju attīstību, lai uzlabotu labāku dialogu un sadarbību starp romu mediatoriem, romu ģimenēm un pašvaldību iestāžu speciālistiem romu integrācijas jautājumos pamatjomās, kā arī lai nodrošinātu efektīvāku atbalstu tām romu ģimenēm, kas atrodas sociālās atstumtības riska grupā.

Romu mediatora galvenais uzdevums ir veicināt un nodrošināt sadarbību starp romu ģimenēm un pašvaldības iestāžu, kā arī valsts aģentūru speciālistiem tādās jomās kā izglītība, sociālie jautājumi, nodarbinātība, bērnu tiesības u.c.

I Starptautiskais baltkrievu autordziesmu festivāls

2019. gada 6. septembrī plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centra koncertzālē notiks I Starptautiskais baltkrievu autordziesmu festivāls, kurā piedalīsies izpildītāji no Latvijas, Baltkrievijas un Lietuvas.

Koncertā piedalīsies Daugavpils autordziesmu izpildītāji: Sergejs Solovjovs, Anatolijs Gallers, Marija Gerbredere, Anatolijs Boiko, Jeļenas Vitkevičas un Valērija Jermačenko duets. Rīgas pilsētu pārstāvēs Sergejs Pičugins, no Līvāniem piedalīsies Jevģēnija Paškeviča un Lidijas Znotiņas duets, no Visaginas (Lietuva) atbrauks Sergejs Šabodalovs. Festivālā ieradīsies arī goda viesi – baltkrievu atpazīstami autordziesu izpildītāji Maksims Ivkins un Zmiters Bartosiks (Minska).

Baltkrievu dziesmu festivāls Līvānos

Svētdien, 30. septembrī, 14.00 Baltkrievu dienām Latvijā veltīts koncerts. Rīko Līvānu novada KC slāvu ansamblis “Uzori”. Ieeja: € 1,50.

 

© DNVOAC | Design by W3layouts