Slāvu kultūras dienās Daugavpilī maijs kļūs vēl spilgtāks

Daugavpilī maijā tradicionāli notiek Slāvu kultūras dienas. Pasākumu organizatori ir Krievu kultūras centrs sadarbībā ar Baltkrievu un Ukraiņu kultūras centriem. Svinīgā Slāvu kultūras dienu atklāšana notiks 24.maijā: plkst. 12.00 – svinīgs dievkalpojums Aleksandra Ņevska dievnamā un plkst. 13.00 Vienības laukumā skatītājus priecēs liels ansambļa “Rusj” no Krievijas pilsētas Vladimiras koncerts.

Slāvu kultūras dienas – piepildītākais ar spilgtākiem pasākumiem gada notikums. Daugavpiliešus un viesus priecēs koncerti, neparastās izstādes, krājumu un autorgrāmatatu prezentācijas. Lielākie nacionālo kultūru centru pasākumi ir veltīti Latvijas simtgadei.

Izsludināta Latgales NVO projektu programma 2018


Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” š.g. 4.aprīlī izsludina “Latgales NVO projektu programmu 2018”, kuras mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas, iedzīvotāju līdzdalību un starpkultūru dialogu, tai skaitā mazākumtautību darbu Latgales plānošanas reģionā.

Kopā konkursam pieejami 24 000 EUR, kas sadalīti trim atbalsta jomām.

Vienam projektam maksimāli pieejami 3000,00 EUR, termiņš projektu iesniegšanai ir 2018. gada 7.maija plkst. 16:00. Konkursa nolikums ar vērtēšanas kritērijiem un pieteikuma veidlapa ir pieejami mājas lapās www.nvoc.lv un www.lpr.gov.lv.

Ieskandinātas Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā 2016

Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā aizsākas ar burvīgas tautas lietišķās mākslas izstādes “Dzimtās puses talantu dzidrais avots” (“Жывая крыніца талентаў роднага краю”) atklāšanu, kas norisinājās 17.oktobrī Sabiedrības integrācijas pārvaldē. Izstādē eksponēti izstrādājumi no salmiem, baltkrievu pītās jostas, nacionālie tērpi, izšuvumi, keramikas un podniecības izstrādājumi. Pamatā izstādē eksponēti baltkrievu tautas lietišķās mākslas meistaru Tatjanas Holodokas  un Marijas Sarnavskas darbi, kas papildināti ar Tamaras Stanislavčikas (tradicionālais kostīms), Natālijas Molokovičas (tradicionālie izšuvumi), Tatjanas Kovaļevas (baltkrievu keramika) un Irīnas Dobrjanskas (baltkrievu podniecība) radošiem tautas mākslas izstrādājumiem.

Latgales Centrālajā bibliotēkā prezentēs Josifa Ročko jaunāko grāmatu par Latgales ebrejiem

25. oktobrī plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu telpā (Rīgas ielā 22a, 3. stāvā) notiks Josifa Ročko grāmatas «Евреи в Латгалии. Исторические очерки» 2. sējuma prezentācija. Grāmata iznākusi 2016. gadā ar Daugavpils domes atbalstu un ir veltīta pilsētas aizvadītajai 740 gadu jubilejai.

Vēsturnieka, novadpētnieka, gida, Daugavpils ebreju kopienas muzeja “Daugavpils un Latgales ebreji” dibinātāja un vadītāja, vairāku grāmatu un publikāciju autora Josifa Ročko jaunākā grāmata «Евреи в Латгалии» ir kārtējais vērtīgais papildinājums Daugavpils ebreju kopienas izdevumu sērijā par Daugavpils un Latgales ebrejiem un holokausta traģēdiju. Tā ir tapusi kā organisks, lai arī ne tūlītējs turpinājums pirmajam sējumam, kurš pie lasītājiem nonāca 2010. gadā.

IV Latvijas Mazākumtautību forums Jelgavā.

  Šogad novembra vidū gaidāms ikgadējais Latvijas Mazākumtautību forums, kuru pēc LR Kultūras ministrijas pasūtījuma organizē Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija un atbalsta Jelgavas pilsētas dome. Forums ir iespēja mazākumtautību pārstāvjiem vismaz reizi gadā satikties, lai pārrunātu aktualitātes integrācijas jomā gan savstarpēji, gan ar lēmumu pieņēmējiem, sniegtu savus priekšlikumus par jomas attīstības perspektīvām, kā arī dalītos pieredzē.

    4.Latvijas Mazākumtautību forums “Sabiedrības saliedētība Latvijā. Iespējas un izaicinājumi” šoreiz notiks Jelgavā 11. un 12.novembrim un tā mērķauditorija ir Latvijas mazākumtautību pārstāvji, nevalstiskās organizācijas, pašvaldību speciālisti, kuru darbs ir saistīts ar mazākumtautībām. Pirmie divi Latvijas Mazākumtautību forumi notika Rīgā, bet pagājušajā gadā – Ventspilī.

VI Starptautiskais tautas kultūras festivāls „Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī

28.oktobrī, plkst. 18.00, Daugavpils Kultūras pilī notiks VI Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”, kurā piedalīsies baltkrievu radošie kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Šogad festivālam parādījās savs īpašais logo - zīme. Spilgtos svētkus organizē Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs ar Daugavpils Kultūras pārvaldes atbalstu.
Festivāls tiks atklāts 28.oktobrī, plkst. 14.00, ar konferenci “Kutūras tilts: Latvija – Lietuva– Igaunija – Baltkrievija”, kurā tiks apspriesti baltkrievu kultūras saglabāšanas jautājumi, dzīvojot ārpus etniskās dzimtenes – Baltijas valstīs; pieredze festivālu organizēšanā, mazajās pilsētās, izmantojot vietējo kolorītu. Baltkrievu kultūras centrs prezentēs festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” logo – baltkrievu tautas rakstu stilizētu dzirnavu zīmi, kā darba un kustības, auglības un bagātības simbolu.
 

Krievu kultūras centrs atklāja jaunu radošo sezonu

7.oktobrī Daugavpils kultūras pilī Krievu kultūras centrs atklāja 22.radošo sezonu. Plašāk - video sižetā.

 

Baltkrievu kultūras dienas

Radošā dienas nometne „Raibā draugu pulkā”

Radošā dienas nometne „Raibā draugu pulkā” tiek veidota Vangažu ukraiņu biedrības "Jatraņ" projekta “Iepazīstam dažādas tautas” ietvaros. Nometne ilgs četras dienas skolēnu rudens brīvlaikā – no 2016. gada 24. līdz 27. oktobrim, Vangažos. Izglītojošās un radošās nodarbībās nometnes dalībnieki iepazīsies ar dažādu tautu tradīcijām, folkloru, mākslu, izzinās līdzīgo un atšķirīgo tajās.

Radošajā dienas nometnē „Raibā draugu pulkā” piedalīties aicināti dažādu tautību bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 18 gadiem. Nometne ir bezmaksas.

Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā

 
No 17. līdz 22. oktobrim Jelgavā notiks Baltkrievu kultūras dienas. To laikā ikviens interesents, apmeklējot izzinošus kultūras pasākumus, varēs tuvāk iepazīt baltkrievu kultūru, kulinārijas mākslu un pat apgūt šīs tautas senās amatu prasmes.

Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā ieskandinās izstāde «Dzimtās puses talantu dzidrais avots», kas tiks atklāta 17. oktobrī pulksten 17 Sabiedrības integrācijas pārvaldē Sarmas ielā 4. Ekspozīcija apkopos rokdarbus no salmiem, baltkrievu pītās jostas, nacionālos tērpus, izšuvumus, kā arī keramikas un podniecības darbus. Ekspozīciju bez maksas varēs apskatīt līdz 22. oktobrim Sabiedrības integrācijas pārvaldes darba laikā.

© DNVOAC | Design by W3layouts