IV Latvijas Mazākumtautību forums Jelgavā.

  Šogad novembra vidū gaidāms ikgadējais Latvijas Mazākumtautību forums, kuru pēc LR Kultūras ministrijas pasūtījuma organizē Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija un atbalsta Jelgavas pilsētas dome. Forums ir iespēja mazākumtautību pārstāvjiem vismaz reizi gadā satikties, lai pārrunātu aktualitātes integrācijas jomā gan savstarpēji, gan ar lēmumu pieņēmējiem, sniegtu savus priekšlikumus par jomas attīstības perspektīvām, kā arī dalītos pieredzē.

    4.Latvijas Mazākumtautību forums “Sabiedrības saliedētība Latvijā. Iespējas un izaicinājumi” šoreiz notiks Jelgavā 11. un 12.novembrim un tā mērķauditorija ir Latvijas mazākumtautību pārstāvji, nevalstiskās organizācijas, pašvaldību speciālisti, kuru darbs ir saistīts ar mazākumtautībām. Pirmie divi Latvijas Mazākumtautību forumi notika Rīgā, bet pagājušajā gadā – Ventspilī.

VI Starptautiskais tautas kultūras festivāls „Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī

28.oktobrī, plkst. 18.00, Daugavpils Kultūras pilī notiks VI Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”, kurā piedalīsies baltkrievu radošie kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Šogad festivālam parādījās savs īpašais logo - zīme. Spilgtos svētkus organizē Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs ar Daugavpils Kultūras pārvaldes atbalstu.
Festivāls tiks atklāts 28.oktobrī, plkst. 14.00, ar konferenci “Kutūras tilts: Latvija – Lietuva– Igaunija – Baltkrievija”, kurā tiks apspriesti baltkrievu kultūras saglabāšanas jautājumi, dzīvojot ārpus etniskās dzimtenes – Baltijas valstīs; pieredze festivālu organizēšanā, mazajās pilsētās, izmantojot vietējo kolorītu. Baltkrievu kultūras centrs prezentēs festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” logo – baltkrievu tautas rakstu stilizētu dzirnavu zīmi, kā darba un kustības, auglības un bagātības simbolu.
 

Krievu kultūras centrs atklāja jaunu radošo sezonu

7.oktobrī Daugavpils kultūras pilī Krievu kultūras centrs atklāja 22.radošo sezonu. Plašāk - video sižetā.

 

Baltkrievu kultūras dienas

Radošā dienas nometne „Raibā draugu pulkā”

Radošā dienas nometne „Raibā draugu pulkā” tiek veidota Vangažu ukraiņu biedrības "Jatraņ" projekta “Iepazīstam dažādas tautas” ietvaros. Nometne ilgs četras dienas skolēnu rudens brīvlaikā – no 2016. gada 24. līdz 27. oktobrim, Vangažos. Izglītojošās un radošās nodarbībās nometnes dalībnieki iepazīsies ar dažādu tautu tradīcijām, folkloru, mākslu, izzinās līdzīgo un atšķirīgo tajās.

Radošajā dienas nometnē „Raibā draugu pulkā” piedalīties aicināti dažādu tautību bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 18 gadiem. Nometne ir bezmaksas.

Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā

 
No 17. līdz 22. oktobrim Jelgavā notiks Baltkrievu kultūras dienas. To laikā ikviens interesents, apmeklējot izzinošus kultūras pasākumus, varēs tuvāk iepazīt baltkrievu kultūru, kulinārijas mākslu un pat apgūt šīs tautas senās amatu prasmes.

Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā ieskandinās izstāde «Dzimtās puses talantu dzidrais avots», kas tiks atklāta 17. oktobrī pulksten 17 Sabiedrības integrācijas pārvaldē Sarmas ielā 4. Ekspozīcija apkopos rokdarbus no salmiem, baltkrievu pītās jostas, nacionālos tērpus, izšuvumus, kā arī keramikas un podniecības darbus. Ekspozīciju bez maksas varēs apskatīt līdz 22. oktobrim Sabiedrības integrācijas pārvaldes darba laikā.

Latgales mazākumtautību biedrības aicina uzlabot savu projektspēju

Biedrība „Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” un LSK Rēzeknes komiteja” aicina Latgales mazākumtautību biedrības atsaukties un piedalīties projekta „Latgales mazākumtautību biedrību projektspējas veicināšana” apmācībās.

Projekta ietvaros norisināsies apmācības Latgales mazākumtautību biedrību pārstāvjiem, kā arī apmācību dalībniekiem būs iespēja iegūt līdz 1000,00 EUR sava projekta īstenošanai laika posmā no 7. līdz 25. oktobrim (tiks īstenoti 2 pilotprojekti, katram līdz 1000 EUR finansējums).

Kultūras tradīciju mijiedarbība Latgalē

Biedrība Joriks No šī gada 2.marta Tautas muzikantu biedrība sadarbībā ar biedrībām “Rogovkīši” un “Rēzeknes pilsētas teātris-studija “Joriks”” ir sākusi realizēt projektu “Kultūras saknes”, ko finansiāli atbalsta biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” Latgales NVO projektu programmas starpkultūru dialoga / mazākumtautību iniciatīvu apakšprogrammas ietvaros.

Projekta “Kultūras saknes” aktivitātes norisināsies gan Rēzeknē (Nacionālo biedrību kultūras namā un Rēzeknes Augstskolā), gan Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā, piesaistot arī dalībniekus no Viļānu pilsētas un novada, tādā veidā pietiekami plašā teritorijā meklējot kopsakarības un veidojot dziļāku izpratni par kultūras tradīciju daudzveidību Latgales reģionā, to savstarpējo mijiedarbību un dzīvotspēju mūsdienu kultūrvidē.

© DNVOAC | Design by W3layouts