ieteikt draugiem

Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā

 

 
No 17. līdz 22. oktobrim Jelgavā notiks Baltkrievu kultūras dienas. To laikā ikviens interesents, apmeklējot izzinošus kultūras pasākumus, varēs tuvāk iepazīt baltkrievu kultūru, kulinārijas mākslu un pat apgūt šīs tautas senās amatu prasmes.

Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā ieskandinās izstāde «Dzimtās puses talantu dzidrais avots», kas tiks atklāta 17. oktobrī pulksten 17 Sabiedrības integrācijas pārvaldē Sarmas ielā 4. Ekspozīcija apkopos rokdarbus no salmiem, baltkrievu pītās jostas, nacionālos tērpus, izšuvumus, kā arī keramikas un podniecības darbus. Ekspozīciju bez maksas varēs apskatīt līdz 22. oktobrim Sabiedrības integrācijas pārvaldes darba laikā.

Tie, kurus uzrunās baltkrievu lietišķā māksla, varēs piedalīties divās radošās meistarklasēs – «Baltkrievu jostu pīšana un aušana» un «Pīšana no salmiem», kas notiks 21. oktobrī pulksten 13 Sabiedrības integrācijas pārvaldē. «Baltkrievijā ar pīšanu no salmiem nodarbojas jau kopš seniem laikiem. Neierobežotā materiālu pieejamība un iespēja tos izmantot dažādos veidos ļāvusi šīm amata prasmēm attīstīties un būt interesantām arī mūsdienās. Savukārt, runājot par baltkrievu jostu, tā vienmēr bijusi neatņemama baltkrievu tautas tērpa sastāvdaļa – sākotnēji jostas izmantoja apģērba saturēšanai, vēlākos laikos tās vairāk izmantoja tērpa rotāšanai,» stāsta Sabiedrības integrācijas pārvaldē. Meistarklasēs interesenti varēs praktiski apgūt baltkrievu tradicionālos rokdarbus. Tām gan iepriekš jāpiesakās pa tālruni 26757978.

Baltkrievu kultūras nedēļas gaitā, no 17. līdz 22. oktobrim, gardēži varēs apmeklēt prezentācijas «Pagaršo!» un baudīt baltkrievu nacionālās virtuves ēdienus, ko piedāvās bistro «Silva» Driksas ielā 9.

Bet pasākumu kopumu noslēgs koncerts «Draugi, laipni lūgti!», kas notiks sestdien, 22. oktobrī, pulksten 14 kultūras nama Lielajā zālē. Koncertā piedalīsies Jelgavas baltkrievu biedrības folkloras ansamblis «Ļanok», tautas deju ansamblis «Vesņica» un tautas dziesmu ansambļi «Fest» un «Ščodrica» no Baltkrievijas. Biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā var iegādāties Sabiedrības integrācijas pārvaldē, bet pasākuma dienā – kultūras namā. Biļešu cena – 2 eiro.

Pasākumu organizē Jelgavas baltkrievu biedrība «Ļanok» sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi.

Info ņemts: http://www.jelgavasvestnesis.lv/

Foto: www.jelgava.lv© DNVOAC | Design by W3layouts