ieteikt draugiem

IX Starptautiskais etno festivāls “Gosti”

 

 IX Starptautiskais etno festivāls “Gosti” idejiski atklāj prieku par viesu (latgaliešu valodā – gosti) gaidīšanu, mīļu uzņemšanu un līksmu kopā būšanu.

Etno festivāls “Gosti” (iesākumā “Nacionālo kultūru festivāls”) Rēzeknē notiek katru otro gadu un tajā piedalās dažādu tautību nacionālie kolektīvi.

Šogad tas notiks no 3.-5.augustam un tas veltīts Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas simtgadēm un pulcēs kopā dalībniekus no visām simtgades valstīm. 

Festivāls aicina uz sadziedāšanos, pārsteidz ar muzikāliem kopdarbiem, tautas mākslas un vēstures vērtības savienojot ar mūsdienu tendencēm. Festivāla pirmsākumi meklējami aktīvā un sistemātiskā Rēzeknes nacionālo biedrību darbībā, kas izpaužas tieksmē apzināt un saglabāt savu etnisko identitāti. Festivāla mērķis – caur tautas mūziku, dejām un rituāliem atklāt un parādīt plašāk Rēzeknē, Latgalē un citās Latvijas vietās dzīvojošo mazākumtautību etniskās kultūras vērtības, to iekļaušanos un attīstību šodienā. 

Organizē Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nams un pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”,

Atbalsta Rēzeknes pilsētas dome, Rēzeknes novada dome, Valsts kultūrkapitāla fonds. Festivāls norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.© DNVOAC | Design by W3layouts