12.maijā apmācības tiešsaistē "Radošās domāšanas metodes praktiskiem risinājumiem"

Biedrība "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs" aicina arī Latgales reģioa mazākumtautību NVO pārstāvjus pieteikties Latvijas pilsoniskās Alianses tiešsaistes apmācībās "Radošās domāšanas metodes praktiskiem risinājumiem", kas notiks kopā ar Vitu Brakovsku no biedrības "Zināšanu un inovācijas sabiedrība" ZINIS. Jums būs iespēja uzzināt:

Svētku koncerts “Veltījums Latvijai”

2019. gada 14. novembrī plkst. 18.00 Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notiks svētku koncerts “Veltījums Latvijai”, veltīts Latvijas Republikas Neatkarības dienai.

ANSAMBLIS “RUSIČI” SKANĪGI NOSVINĒJA 30 GADU JUBILEJU

31. oktobra vakarā Kultūras pils mazajā zālē norisinājās Krievu kultūras centra folkloras ansambļa “Rusiči” 30 gadu jubilejas koncerts. Kopš 1989.gada šis spilgtais un savdabīgais kolektīvs aktīvi piedalās ne vien visos lielākajos pilsētas, bet arī valsts un starptautiskā mēroga pasākumos un festivālos, no visas sirds dāvājot skatītājiem ne vien krievu tautas, garīgās un paražu muzikālo kompozīciju un častušku skanējumu, bet arī dziesmas latviešu valodā.

4. oktobrī aicinām uz festivālu “Baltkrievu gadatirgus”

2019.gada 4.oktobrī Daugavpilī notiks IX Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”, kurā piedalīsies baltkrievu radošie kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Tradicionālo rudens festivālu organizē Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs (BKC), kurš šogad nosvinēja savu 20. gadadienu.

Tradicionāli Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” notiek rudenī, kad ir novākta raža un tiek rīkoti gadatirgi.

Viļakas novadā darbu turpinās romu mediators

Projekta „Latvijas romu platforma IV” ietvaros no 2019.gada 3.septembra līdz 4.septembrim notika apmācības par romu mediatoru komunikācijas un darbības prasmju attīstību, lai uzlabotu labāku dialogu un sadarbību starp romu mediatoriem, romu ģimenēm un pašvaldību iestāžu speciālistiem romu integrācijas jautājumos pamatjomās, kā arī lai nodrošinātu efektīvāku atbalstu tām romu ģimenēm, kas atrodas sociālās atstumtības riska grupā.

Romu mediatora galvenais uzdevums ir veicināt un nodrošināt sadarbību starp romu ģimenēm un pašvaldības iestāžu, kā arī valsts aģentūru speciālistiem tādās jomās kā izglītība, sociālie jautājumi, nodarbinātība, bērnu tiesības u.c.

I Starptautiskais baltkrievu autordziesmu festivāls

2019. gada 6. septembrī plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centra koncertzālē notiks I Starptautiskais baltkrievu autordziesmu festivāls, kurā piedalīsies izpildītāji no Latvijas, Baltkrievijas un Lietuvas.

Koncertā piedalīsies Daugavpils autordziesmu izpildītāji: Sergejs Solovjovs, Anatolijs Gallers, Marija Gerbredere, Anatolijs Boiko, Jeļenas Vitkevičas un Valērija Jermačenko duets. Rīgas pilsētu pārstāvēs Sergejs Pičugins, no Līvāniem piedalīsies Jevģēnija Paškeviča un Lidijas Znotiņas duets, no Visaginas (Lietuva) atbrauks Sergejs Šabodalovs. Festivālā ieradīsies arī goda viesi – baltkrievu atpazīstami autordziesu izpildītāji Maksims Ivkins un Zmiters Bartosiks (Minska).

Baltkrievu dziesmu festivāls Līvānos

Svētdien, 30. septembrī, 14.00 Baltkrievu dienām Latvijā veltīts koncerts. Rīko Līvānu novada KC slāvu ansamblis “Uzori”. Ieeja: € 1,50.

 

23. septembrī Preiļu parka estrādē notiks Baltkrievu kultūras dienas Latvijā koncerts

KM izsludinājusi konkursu "Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu starpkultūru dialoga veicināšanai Latgales reģionā"

Par uzaicinājumu iesniegt pieteikumu līdzdarbības līguma „Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu starpkultūru dialoga veicināšanai Latgales reģionā” slēgšanai

Kultūras ministrija uzaicina privātpersonas ar pietiekamu kompetenci un pieredzi iesniegt atbilstoši darba uzdevumam sagatavotus pieteikumus līdzdarbības līguma „Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu starpkultūru dialoga veicināšanai Latgales reģionā” slēgšanai.

Oktobrī Daugavpils teātrī vairākas viesizrādes no Baltkrievijas

Oktobrī Daugavpils teātrī viesosies divi teātri no Baltkrievijas ar trim krāšņām izrādēm. Starp viesiem būs Genādija Gladkova teātris „Mūzikla teritorija” ar mūziklu „Parastais brīnums”, kā arī pirmo reizi Daugavpilī viesosies Mogiļevas dramatiskais teātris, kas pavisam nesen sirsnīgi uzņēma Daugavpils teātra izrādi „Tuvība” starptautiska festivāla „M.@rt. Kontakt - 2018” ietvaros.

Mogiļevas dramatiskais teātris piedāvās mūsu skatītājiem izrādi bērniem „Pēc līdakas pavēles” un komēdiju pieaugušajiem „Romantiķi”. 

© DNVOAC | Design by W3layouts