I Starptautiskais baltkrievu autordziesmu festivāls

2019. gada 6. septembrī plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centra koncertzālē notiks I Starptautiskais baltkrievu autordziesmu festivāls, kurā piedalīsies izpildītāji no Latvijas, Baltkrievijas un Lietuvas.

Koncertā piedalīsies Daugavpils autordziesmu izpildītāji: Sergejs Solovjovs, Anatolijs Gallers, Marija Gerbredere, Anatolijs Boiko, Jeļenas Vitkevičas un Valērija Jermačenko duets. Rīgas pilsētu pārstāvēs Sergejs Pičugins, no Līvāniem piedalīsies Jevģēnija Paškeviča un Lidijas Znotiņas duets, no Visaginas (Lietuva) atbrauks Sergejs Šabodalovs. Festivālā ieradīsies arī goda viesi – baltkrievu atpazīstami autordziesu izpildītāji Maksims Ivkins un Zmiters Bartosiks (Minska).

Baltkrievu dziesmu festivāls Līvānos

Svētdien, 30. septembrī, 14.00 Baltkrievu dienām Latvijā veltīts koncerts. Rīko Līvānu novada KC slāvu ansamblis “Uzori”. Ieeja: € 1,50.

 

23. septembrī Preiļu parka estrādē notiks Baltkrievu kultūras dienas Latvijā koncerts

KM izsludinājusi konkursu "Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu starpkultūru dialoga veicināšanai Latgales reģionā"

Par uzaicinājumu iesniegt pieteikumu līdzdarbības līguma „Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu starpkultūru dialoga veicināšanai Latgales reģionā” slēgšanai

Kultūras ministrija uzaicina privātpersonas ar pietiekamu kompetenci un pieredzi iesniegt atbilstoši darba uzdevumam sagatavotus pieteikumus līdzdarbības līguma „Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu starpkultūru dialoga veicināšanai Latgales reģionā” slēgšanai.

Oktobrī Daugavpils teātrī vairākas viesizrādes no Baltkrievijas

Oktobrī Daugavpils teātrī viesosies divi teātri no Baltkrievijas ar trim krāšņām izrādēm. Starp viesiem būs Genādija Gladkova teātris „Mūzikla teritorija” ar mūziklu „Parastais brīnums”, kā arī pirmo reizi Daugavpilī viesosies Mogiļevas dramatiskais teātris, kas pavisam nesen sirsnīgi uzņēma Daugavpils teātra izrādi „Tuvība” starptautiska festivāla „M.@rt. Kontakt - 2018” ietvaros.

Mogiļevas dramatiskais teātris piedāvās mūsu skatītājiem izrādi bērniem „Pēc līdakas pavēles” un komēdiju pieaugušajiem „Romantiķi”. 

Baltkrievu kultūras dienas Viļānos

16. septembrī plkst. 14:00 Viļānu kultūras namā notiks Baltkrievu kultūras dienu Latvijā pasākums. Koncertā piedalšiies tautasdziesmu ansamblis"Zamaniha" no Polockas, Preiļu novada kultūras centra sieviešu vokālais ansamblis "Rjabinuška" un Viļānu kultūras nama bērnu un jauniešu folkloras draugu kopa "Biteites". Pasākumu organizē baltkrievu kultūras biedrība "Sjabri".

Informējam, ka pasākuma laikā iespējama fotografēšana, filmēšana, audio un tiešraides ierakstu veikšana. Ja nevēlaties, Ka Jūs tiekat iekļauts/a audio vai vizuālajā materiālā, lūdzam griezties pie pasākuma organizatora.

IX Starptautiskais etno festivāls “Gosti”

 IX Starptautiskais etno festivāls “Gosti” idejiski atklāj prieku par viesu (latgaliešu valodā – gosti) gaidīšanu, mīļu uzņemšanu un līksmu kopā būšanu.

Etno festivāls “Gosti” (iesākumā “Nacionālo kultūru festivāls”) Rēzeknē notiek katru otro gadu un tajā piedalās dažādu tautību nacionālie kolektīvi.

Šogad tas notiks no 3.-5.augustam un tas veltīts Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas simtgadēm un pulcēs kopā dalībniekus no visām simtgades valstīm. 

Dagdas baltkrievu biedrībai ir atbalstīti divi projekti

Maija sākumā Dagdas baltkrievu biedrība „Verbica” iesniedza divus projekta pieteikumus Latgales NVO projektu programmas 2018.gada konkursā.

Maija sākumā Dagdas baltkrievu biedrība „Verbica” iesniedza divus projekta pieteikumus Latgales NVO projektu programmas 2018.gada konkursā. Kopumā programmā šogad bija iesniegti 38 projektu pieteikumi no dažādam Latgales biedrībām, bet atbalstīts 21 projekts. „Verbicai” šis gads bija veiksmīgs, tika atbalstīti abi projekti.

Slāvu kultūras dienās Daugavpilī maijs kļūs vēl spilgtāks

Daugavpilī maijā tradicionāli notiek Slāvu kultūras dienas. Pasākumu organizatori ir Krievu kultūras centrs sadarbībā ar Baltkrievu un Ukraiņu kultūras centriem. Svinīgā Slāvu kultūras dienu atklāšana notiks 24.maijā: plkst. 12.00 – svinīgs dievkalpojums Aleksandra Ņevska dievnamā un plkst. 13.00 Vienības laukumā skatītājus priecēs liels ansambļa “Rusj” no Krievijas pilsētas Vladimiras koncerts.

Slāvu kultūras dienas – piepildītākais ar spilgtākiem pasākumiem gada notikums. Daugavpiliešus un viesus priecēs koncerti, neparastās izstādes, krājumu un autorgrāmatatu prezentācijas. Lielākie nacionālo kultūru centru pasākumi ir veltīti Latvijas simtgadei.

Izsludināta Latgales NVO projektu programma 2018


Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” š.g. 4.aprīlī izsludina “Latgales NVO projektu programmu 2018”, kuras mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas, iedzīvotāju līdzdalību un starpkultūru dialogu, tai skaitā mazākumtautību darbu Latgales plānošanas reģionā.

Kopā konkursam pieejami 24 000 EUR, kas sadalīti trim atbalsta jomām.

Vienam projektam maksimāli pieejami 3000,00 EUR, termiņš projektu iesniegšanai ir 2018. gada 7.maija plkst. 16:00. Konkursa nolikums ar vērtēšanas kritērijiem un pieteikuma veidlapa ir pieejami mājas lapās www.nvoc.lv un www.lpr.gov.lv.

© DNVOAC | Design by W3layouts