ieteikt draugiem

Par Latgales reģiona mazākumtautību Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām pa trīs virtuālajiem kultūras vakariem

 

Decembris – svētku un brīnumu gaidīšanas laiks, kas ir nozīmīgs katrai ģimenei. Ziemassvētki ir ģimenes svētki, un katrai tautībai tie ir bagāti ar oriģinālām un unikālām tradīcijām. Rēzeknes pilsētas teātris “Joriks”, Latgales reģiona mazākumtautību biedrības un amatiermākslas kolektīvi aicina dalīties ar svētku tradīciju svinēšanas pieredzi un organizē tiešsaistē virtuālus kultūras vakarus.
No 19.decembra līdz 23.decembrim vakari notiks netradicionālajā veidā – virtuālā zoom platformā. Kultūras vakaru laikā mājīga noskaņā iepazīstināsimies ar dažādu tautu Ziemassvētku tradicionālajiem ēdieniem, tiks apspriestas Ziemassvētku garīgās vērtības, mājas un galda noformējumā jēga, tiks iedziedātās tradicionālās dziesmas.

Tieši tagad, kad ļoti daudzi pavada savu laiku mājās, piedāvājam izbaudīt citu tautu unikālas tradīcijas kultūras vakaru laikā.

• 19. decembrī plkst. 14.00 – Ziemassvētku mājas un galda noformēšana,
• 22.decembrī plkst. 17.30 - Ziemassvētku ēdiens,
• 23.decembrī plkst. 17.30 - Ziemassvētku dziesmas.
 
Kultūras vakaros piedalīsies: Nacionālo biedrību kultūras nama kolektīvi, ukraiņu kultūrizglītības biedrība un ansamblis „Vodograj”, Rēzeknes baltkrievu kultūras biedrība un ansamblis „Suzorje”, Latvijas poļu savienības Rēzeknes nodaļas poļu sieviešu koris „Jutrzenka”, krievu kultūras centrs un koris „Bereģini”, folkloras ansamblis „Zdravinka”, ansambļi „Kolorīts” un “Ručejok”, folkloras kopa “Vīteri”, Daugavpils ukraiņu biedrība “Mrija”, Daugavpils baltkrievu kultūras centrs, Biedrība “Kalkuna Nova”, Rēzeknes biedrība “Jaunatnes čemodāns” , biedrība “Art Market” un citi.
 
Kultūras vakaru moderators - Biedrības “Zaļais meridiāns” vadītāja Marija Dubicka.
22.decembrī plkst. 17.30 gaidām jūs Zoom tikšanās: https://us02web.zoom.us/j/88075693926...
23.decembrī plkst. 17.30 gaidām jūs Zoom tikšanās: https://us02web.zoom.us/j/82344748483...
Tur arī jūs atradīsiet dažādu tautību Ziemassvētku ēdienu receptes.
 
Biedrība “Rēzeknes pilsētas teātris “Joriks””
Kontakttālrunis: +371 26492902.

 

Aktivitātes tiek īstenots Dienvidlatgales NVO atbalsta centra un Kultūras ministrijas noslēgtā līdzdalības līguma “Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu mazākumtautību līdzdalības veicināšanas jomā” (Nr. 2.5 – 8 – 26) ietvaros.

 

 

 

 

 © DNVOAC | Design by W3layouts