Latvijas kultūru festivāls 2016

 
Skanīgi aizritējis pirmais Latvijas kultūru festivāls “Pynu, pynu sītu (Pinu, pinu sietu)”
No 1.-3. jūlijam Daugavpilī un visā Latgales reģionā, pēc LR Kultūras ministrijas Mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvju konsultatīvās komitejas iniciatīvas, norisinājās pirmais Latvijas kultūru festivāls „Pynu, pynu sītu” (Pinu, pinu sietu), ko organizēja biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldi, Latvijas Nacionālo kultūras centru un Eiropas Minoritāšu centru (Vācija).
1. un 2. jūlijā, skanot 52 mazākumtautību un tradicionālās kultūras kolektīvu dziesmām un dejām, Daugavpils iedzīvotāji un viesi, kā arī paši festivāla dalībnieki varēja apmeklēt vairāk nekā 15 koncertus, vērot festivāla dalībnieku gājienu, sekot līdzi un piedalīties vairāk nekā 9 meistarklašu norisē, ciemoties amatnieku teltīs, baudīt muzikālā tramvaja koncertus pilsētā, piedalīties Latvijas jauniešu forumā, starptautiskajā NVO seminārā u.c. aktivitātes. 
1. jūlijā ar „Dvēseles un spēka dziesmām” tika pieskandināta Daugavpils Mārtiņa Lutera evaņģēliski luteriskā baznīca, ar daudzveidīgiem priekšnesumiem tika aizvadīts Rēzeknes mazākumtautību kopu koncerts, savukārt vakarā, piedaloties LR Kultūras ministrei Dacei Melbārdei, Vācijas vēstniekam Latvijā Rolfam Šutem un Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietniekam Jānim Dukšinskim, izskanēja dažādu kultūru festivāla atklāšanas koncerts. 

Latvijas mazākumtautību forums 2015

2015. gada 13. un 14. novembrī notika trešais Kultūras ministrijas organizētais Latvijas mazākumtautību forums, kas pulcēja ap 150 dalībnieku no 70 dažādām organizācijam. Forumā piedalījās pārstāvji no krievu, baltkrievu, ukraiņu, romu, vācu, poļu, lietuviešu, ebreju un burjatu mazākumtautību biedrībām no visiem Latvijas reģioniem, kā arī personas, kas ikdienā strādā ar mazākumtautību pārstāvjiem.

Latvijas mazākumtautību forums

No 2014. gada Kultūras ministrija pulcē mazākumtautību, nevalstisko organizāciju un valsts institūciju pārstāvjus, ekspertus un interesantus gadskārtējā mazākumtautību forumā, kas tradicionāli tiek organizēts novembrī, atzīmējot Starptautisko iecietības dienu.

© DNVOAC | Design by W3layouts